Get Adobe Flash player

Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/gminaorneta/ftp/Przedszkole2/templates/dd_kidsschool_23/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/gminaorneta/ftp/Przedszkole2/templates/dd_kidsschool_23/html/modules.php on line 36

Lipiec 2019

Programy w przedszkolu

W przedszkolu realizujemy zadania zgodnie z  nową podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego „WOKÓŁ PRZEDSZKOLA”

Małgorzaty Kwaśniewskiej, Joanny Lendzion, Wiesławy Żaby-Żabińskiej

Głównym celem programu jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka, które jest realizowane przez proces kształcenia obejmujący opiekę, wychowanie i nauczanie – uczenie się.

Wszystkie działania naszego przedszkola ukierunkowane są na rozwój dziecka, wspieranie jego naturalnej aktywności oraz integrację ze środowiskiem . Dlatego od wielu lat przedszkole realizuje różne programy i projekty edukacyjne, które wspierają te działania i dodatkowo je rozwijają.

• - Dziecięca matematyka - E. Gruszyk-Kolczyńska,
  • E. Zielińska.
  • - Czytamy Przedszkolakom – program własny, to program czytelniczy mający na celu włączenie rodziców i osób przyjaznych przedszkolu do podejmowania działań promujących czytelnictwo wśród przedszkolaków. Program ma za zadanie przybliżyć dziecku książkę, nauczyć szacunku dbałości o nią.
  • - Multisensoryczna nauka języka angielskiego E. Wodzicka- Dondziłło
  • - Bezpieczny przedszkolak – program własny
  • - Program wychowawczy – program własny
  • - Program profilaktyczny –program własny
  • - „Kubusiowi Przyjaciele Natury”- jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli. Celem tego programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Program pokazuje dzieciom piękno natury i uczy jak ją chronić. Dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań, jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
  • - „Czyste powietrze wokół nas”- program przedszkolnej edukacji antynikotynowej, którego koordynatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Głównym celem programu jest wzrost kompetencji  rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy , zwiększenie świadomości  na temat znaczenia ich roli w rozwoju zdrowotnym swoich dzieci a także podjęcie przez rodziców decyzji na temat utrzymania efektów programu w czasie i po jego realizacji  oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.
  • - Akademia Aquafresh – Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej. Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej.
  • - Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"- (III edycja)
Copyright © 2015. Przedszkole nr 2 w Ornecie Rights Reserved.